Obchodná akadémia Martin v Bruseli

brusel1

Naša škola dostala veľkú príležitosť, na pozvanie pána europoslanca Michala Wiezika, navštíviť Európsky parlament vo francúzskom Štrasburgu, ale aj navštíviť Európsky parlament v hlavnom meste Belgického kráľovstva a celej Európskej únie v Bruseli.

Do Bruselu boli vybraní žiaci z druhého ročníka, ktorých sprevádzal pedagogický dozor v zložení - pani riaditeľka Ing. Elena Siráňová a Mgr. Andrej Rychlik. Prinášame Vám autentické prežívanie tohto výletu z pera našej žiačky z 2. A triedy.

                                                                                                          Mgr. Andrej Rychlik

Nič v dnešnej dobe nedostanete zadarmo, jedna z možností je zaplatiť, alebo si to oddrieť. Keď vám  príde ponuka ísť zadarmo do Bruselu, ťažko sa odmieta. Samozrejme, každý si to musel nejakým spôsobom „odmakať“, ale ak môžem hovoriť za seba, tak pre mňa to nebolo až tak ťažké.

Do Bruselu trvá cesta autobusom približne  16 hodín, čo vôbec nie je málo. Boli sme tam dva dni, cesta trvala ďalšie dva. Prvý deň bol veľmi náročný, pretože hneď, ako sme dorazili, nešli sme na ubytovanie, ale preskúmať Brusel, aby sme toho stihli čo najviac.

Najprv sme išli ku Atómiu. Moc sa do chémie nevyznám, takže vám len poviem, že to bol obrí atóm. Po obede sme išli do Parlamentária, čo bolo také interaktívne múzeum. Nebolo to až také nudné, ako obyčajné múzeá v Martine, ale viem si predstaviť aj väčšiu zábavu. Hneď potom prišiel dôvod nášho príchodu do Bruselu - parlament. Mali sme prehliadku s milou pani asistentkou pána poslanca. Pán poslanec sa s nami tiež neskôr stretol, bohužiaľ sme boli tak vyčerpaní, že sme sa s ním nevládali rozprávať.

Na druhý deň, sme išli opäť do múzea. Tiež interaktívneho, no z môjho pohľadu bolo o trošku horšie ako Parlamentárium. Parlament bol opäť bod programu po múzeu, mali sme hodinkovú debatu s pánom europoslancom Wiezikom, ktorá bola v celku príjemná. Potom prichádzala najlepšia časť pobytu, myslím že pre všetkých, rozchod na námestí. Videli sme katedrálu sv. Michala a sv. Gudule a aj cikajúceho chlapca.

Pre mňa bol tento pobyt veľmi záživný, už len v tom, že som si utvorila nové kamarátstva. Spoznala som aspoň trošku nové miesto a hlavne som zažila, aké je to 16 hodín sedieť v autobuse. Stálo to za to, všetka tá únava stála za to spoznať niečo nové, nepoznané. Som veľmi rada, že som mohla mať takúto príležitosť. Brusel je veľmi krásne mesto a stálo za to ho spoznávať.  

Tereza Fúčelová, 2. A

 brusel1

brusel2

                                                                                     

    

                                                                                          

 

 

 

                      

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Kontakty

Obchodná akadémia

Bernolákova 2

036 37 Martin

 

043/422 18 90

043/422 35 79

office@oamt.sk

 

Zriaďovateľ

Žilinský samosprávny kraj

           logo zsk 

 

Správa o VV činnosti

dokument

Jedálny lístok
Žiacka knižka
ISIC/EURO 26

isicoa3

Meniny
Meniny na web
Nájdete nás aj tu
Dotazník spokojnosti

dotaznik