Náš KOŽAZ v Tatrách

kozaz118

 

Tak ako každý rok na jeseň, tak aj v tomto školskom roku sme sa my študenti tretieho ročníka zúčastnili KOŽAZ-u vo Vysokých Tatrách.

Počas kurzu ochrany života a zdravia sme navštívili Vysoké Tatry, kde sme boli ubytovaní v penzióne „Detský raj“ v Tatranskej Lesnej. Celý týždeň sa tam o nás veľmi starostlivo starali. Hneď po príchode a vybalení sa, sme išli pešo do Tatranskej Lomnice. Navštívili sme Múzeum Tatranského národného parku. Po pozretí krátkeho filmu sme sa vracali na ubytovňu načerpať dostatok síl na najnáročnejšiu turistiku týždňa. Večer nás čakala beseda s pánom Trgiňom, ktorý nám rozprával o bezpečnosti v Tatrách.

V utorok sme vstávali zavčas rána. Prvú skupinu čakal náročný výstup – Téryho chata. Druhú skupinu čakala krásna prechádzka na Hrebienok. Pre mnohých z nás bol veľký zážitok zviesť sa lanovkou na Skalnaté pleso. Tí, ktorí zvládli náročnejšiu trasu, dostali krásnu odmenu v podobe výhľadu z vrcholu na panorámu okolo nás. Všetci sme boli šťastní, že sme to zvládli a prekonali svoje sily

Ďalší deň nás čakala „prechádzka“ z Popradského plesa na Štrbské pleso. Po predošlom dni sa nám zdala táto turistika ako oddychovka. Ešte predtým sme si urobili zastávku na Symbolickom cintoríne, kde sme zapálili sviečku bývalej profesorke našej školy.

Večer sme mali besedu s pánom Ksiažekom zameranú na prírodu.

Predposledný deň - štvrtok sme si opäť dali trošku do tela. Vyšli sme na Horský hotel Sliezsky dom. Vychutnávali sme si slnečné lúče, ktoré nám všetkým vyčarovali úsmev na tvári celých päť dní.

Štvrtkový večer patril nám študentom. Museli sme si pripraviť scénky na poskytnutie prvej pomoci. Všetci sme sa pri ich stvárnení zabavili, ale aj niečo naučili.

V piatok – v deň odchodu sme si pobalili kufre, spravili si poslednú spoločnú fotku a tešili sa na návrat domov.

Lívia Bohdanová III .C

 

kozaz318

kozaz418

 

 

 

 

 

 
 
Kontakty

Obchodná akadémia

Bernolákova 2

036 37 Martin

 

043/422 18 90

043/422 35 79

office@oamt.sk

 

Zriaďovateľ

Žilinský samosprávny kraj

           logo zsk 

 

Správa o VV činnosti

dokument

Zastupovanie
Jedálny lístok
Žiacka knižka
ISIC/EURO26
Meniny
Meniny na web
Nájdete nás aj tu